Výsledky rozboru náplní do e-cigaret Vita e-style
Vloženo: 19. 9. 2013 |

Uvádění nepravdivých, neobjektivních či zkreslených informací ohledně elektronických cigaret v českých médiích je bohužel hodně časté. Asi je každému jasné, kdo za podobné zprávy do médií lobbuje… Média uvádí řadu nepravdivých informací, mezi které například patří:

NEPRAVDA! V ČR nikdo nekontroluje prodej náplní do el. cigaret – na starost má tento dohled Česká inspekce životního prostředí, která je v kontrolách hodně aktivní. Stejně tak základní náležitosti kontroluje Celní úřad.

NEPRAVDA! Náplně nemusí být nijak značeny a není jejich značení závazné – taktéž lživá informace. Značení náplní je hodně přísné a odvíjí se od chemického zákona.

NEPRAVDA! Nikdo neví, co je obsahem náplní a nebyl proveden žádný rozbor v ČR – s touto informací také nemůžeme vůbec souhlasit. Náplně Dekang byly na rozboru přímo z odebraných vzorků ČIŽP v naší prodejně s kladným výsledkem – nebyly nalezeny žádné nebezpečné látky a množství nikotinu nebylo vyšší než je na etiketě. Stejně tak máme Posudek od soudního znalce z Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Nejen v souvislosti s těmito zavádějícími a nepravdivými informacemi zveřejňujeme kompletní rozbor námi nově prodávaných italských náplní značky Vita e-style, které jsou vyráběné v Itálii a najdete je i v nabídce našeho eshopu. Zde již přetiskujeme kompletní výsledky protokolu z certifikované laboratoře LABTECH, s.r.o. (na závěr ke konci tohoto článku ještě pro laiky vysvětlení látek, které jsou součástí příchutí).

Závěr protokolu:

Ve vzorku P6166 nebyla prokázána přítomnost škodlivých látek (ftaláty, nitrosoaminy, aromatickéaldehydy, aromatické uhlovodíky, polycyklické artomatické uhlovodíky, apod.).

Zde již kompletní protokol testovaného vzorku (po rozkliknutí se Vám zobrazí v plné velikosti):

Jak je uvedeno v protokolu, kromě Propylene Glycolu, nikotinu a Glycerolu náplně obsahují také další látky, které jsou samotnou příchutí. Zde je pro lepší srozumitelnost každá z těchto jmenovaných látek představena. Jak je potvrzeno v protokolu, nejde o žádné nebezpečné látky. Ostatně jsou všechny obsaženy i v běžných potravinách.

Tetramethylpyrazin

Tetramethylpyrazin je látkou, která není klasifikována žádnou nebezpečností a do každého člověka se jí dostává každý den relativně velké množství. Oproti tomu její množství v náplních je skutečně absolutně zanedbatelné množství.

Kde jinde se obsahuje tetramethylpyrazin v běžných potravinách? Například v pečeném hovězím mase, sýru čedar, výrobcích z kakaa, kávě, mléčných výrobcích, vařených vejcích, ořechách, arašídech, sójových výrobcích, zeleném čaji, krevetách, whiskey i v mase obecně.  Právě tato látka je také součástí některých bylinek v tradiční čínské medicíně.

Beta-damascenon

Beta-Damascenon je naprosto běžnou látkou. Takovou zajímavostí je, že právě ona je hlavním zdrojem oblíbené vůně růží. Používá se opět jako ochucovadlo mnoha potravin nebo parfémů. Damascenon se řadí mezi ochucovadla rostlinného původu a běžně se vyskytuje v mnoha zpracovaných potravinách i nápojích. Hojně je Damascenon zastoupen v čajích – vzniká totiž právě při zahřívání, resp. odpařování. Proto je také právě ve výparech z náplní.

Vanilin

Přírodní i syntetický vanilin se používá především k ochucování sladkých jídel, pochutin a nápojů v potravinářském průmyslu, při přípravě vonných esencí pro výrobu parfémů, voňavek, mýdel a jiných hygienických prostředků a také i ve farmaceutickém průmyslu a v lékařství. Vanilin je součástí všech náplní do e-cigaret. U tabákových (a obecně né sladkých) náplní je jeho zastoupení minimální, sladké příchutě ho obsahují více.

p-Menth-1-en-3-one semicarbazone 

Tato látka se nazývá také Piperitone – přírodní ochucovadlo. Její množství je v případě různých příchutí odlišné. Používá se opět pro dochucování a hlavním zdrojem Piperitonu jsou eukalyptové listy.

NAŠE POBOČKY - DNEŠNÍ OTEVÍRACÍ DOBA

zavřeno
zavřeno
zavřeno
zavřeno
zavřeno
zavřeno
zavřeno
zavřeno
zavřeno
zavřeno
zavřeno
Copyright © 2011-2018 VašeCigareta.cz, s.r.o.. Obchodní podmínky zde
Zákaz prodeje elektronických cigaret osobám mladším 18 let. Tato stránka používá cookies. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využítím.
Rozumím