Sedm tipů, jak zabránit protékání e-liquidu
Vloženo: 13. 11. 2015 |

Ne vždy je tento problém způsoben výrobní vadou nebo nedostatkem používaného tanku / clearomizéru. Častěji se dá příčina protékání vystopovat jinde. My vám nyní přinášíme několik rad a tipů, jak si s protékáním poradit.

1. Plnění

Už při plnění může vzniknout problém. Většina současných tanků a clearomizérů se plní spodem po odšroubování základny. E-liquid vždy naléváte po stěně kolem prostřední trubičky, kudy pak proudí pára.

Po celou dobu plnění tak udržujte tank / clearomizér ve svislé nebo lehce nakloněné poloze a nikdy nepřelijte prostřední trubičku. Většině tanků / clearomizérů spíše prospěje, když v nich necháte menší kapsu vzduchu.

Po naplnění našroubujte zpět základnu. Tank / clearomizér však udržujte neustále ve svislé poloze, dokud nebude vše řádně utaženo. Až poté můžete naplněný tank / clearomizér otočit.

2. Šroubování

I triviální šroubování může způsobit problémy. Dávejte si tak pozor, zdali nešroubujete přes závit a zdali vše doléhá, jak má. Ujistěte se, že žhavící hlava je v základně pevně našroubovaná, protože i lehké nedotažení hlavy může způsobit protečení. Dejte si ovšem pozor, abyste žhavící hlavu nedotahovali příliš silně. Nachází se na nich totiž těsnění, které při silném dotažení může prasknout a to pak také může způsobit protékání.

3. Slabý výkon

Baterie žhaví spirálky a ty pak odpařují e-liquid. To ví každý. Když se však spirálka žhaví nedostatečně, neodpařuje se potřebné množství e-liquidu a ten pak zůstává uvnitř žhavící hlavy, ze které má tendenci se dostávat pryč. Tento problém může také způsobit bublání a tečení náplně do úst.

Tím, jak ze svého tanku / clearomizéru taháte, pomáháte e-liquidu dostat se ke spirálce, když se však náplně nestíhá odpařovat, hromadí se a začne způsobovat potíže.

Pokud se s takovým problémem setkáte, ujistěte se, že máte dostatečně nabitou baterii, případně, že vaše baterie je ještě v dobré kondici. Starší baterie už tak dobře nedrží napětí a mají tendenci se rychleji vybíjet a hůře žhavit spirálky. Pokud používáte MOD s nastavitelným výkonem / napětím, zvyšte nastavené hodnoty. Naprostá většina žhavící hlav má na sobě vylaserováné doporučené hodnoty.

4. Styl potahu

Také to, jak z elektronické cigarety, respektive z tanku / clearomizéru, taháme, ovlivňuje jeho fungování a může způsobit případné protékání. Každý tank / clearomizér vyžaduje trošku jiný způsob, ale obecně platí, že je potřeba dělat pomalé, jemné a dlouhé potahy. Naopak při rychlých, razantních potazích si nejen příliš nezavapujete, ale můžete zahltit žhavící hlavu e-liquidem a způsobit bublání a protékání.

Výše popsaná technika platí spíše pro žhavící hlavy s odporem 1Ω a více. Pro nízkoodporové spirálky, tedy ty pod 1Ω je zase vhodnější potahovat páru přímo do plic. Klasickým kouřením, tedy natažením páry do pusy a poté šluknutím do plic si u takto nízkých odporů příliš nezavapujete a hlavně to může mít za následek protékání e-liquidu.

5. Žhavící hlava

Společným jmenovatelem protékání bývá často právě žhavící hlava. Ať už její špatné našroubování nebo přehlcení může způsobit protékání. Protékání však může zapříčinit také stáří žhavící hlavy. Uvnitř se totiž nachází vata (nebo knot) a ta po určité době ztrácí schopnost sát e-liquid.

Za ztrátou savosti ovšem nemusí stát pouze stáří hlavy, respektive vaty, ale také její poškození. Je běžné, že se vata příliš častým potahování může přepálit. Jak člověk rychle po sobě potahuje a nenechá žhavící hlavě čas, aby se do ní opět dostalo potřebné množství náplně, může se stát, že se vata přepálí a to má pak za následek nejen spálenou chuť e-liquidu, ale i protékání.

6. Kondenzace

Jak z tanku / clearomizéru taháme, vždy zůstane trocha té páry uvnitř a postupně se kondenzuje zpět na kapalinu. I přesto, že jí není mnoho, může se časem nahromadit a způsobit problémy.

Je tak ideální, když žhavící tlačítko držíte pouze v případě, když z e-cigarety taháte a pouštíte ho, když tahat přestanete. Tlačítko můžete klidně pustit o něco dříve a tak natáhnout do sebe i zbytek páry, který by jinak zůstal uvnitř tanku / clearomizéru.

Čas od času také nezapomeňte vysunout / vyšroubovat náustek a prostor pod ním vytřít pomocí papírového kapesníku.

7. Přehřívání

Liquid má jednu zásadní vlastnost, a tou je vzlínavost. Při přehřátí e-cigarety, ať už v letních měsících na slunci nebo příliš častým vapováním po sobě, je e-liquid v zahřáté nádobě řidší konzistence a rád se dostává ven každou skulinkou. Občas se stane, že e-liquid zasychá na hraně tanku a i při důkladném dotažení zůstanou díky zaschlé náplni mikroskopické štěrbiny, kudy se zahřátý e-liquid dostane ven.

NAŠE POBOČKY - DNEŠNÍ OTEVÍRACÍ DOBA

8 - 12 a 13 - 20
8 - 12 a 12 - 20
9 - 12 a 13 - 19
9 - 12 a 13 - 19
9 - 12 a 13 - 19
9 - 12 a 13 - 19
9 - 12 a 13 - 18
9 - 12 a 13 - 18
9 - 12 a 13 - 18
9 - 12 a 13 - 18
9 - 12 a 13 - 18
8 - 13 a 13 - 20
9 - 12 a 13 - 18
9 - 12 a 13 - 18
9 - 12 a 13 - 18
9 - 12 a 13 - 18
9 - 12 a 13 - 18
9 - 12 a 13 - 18
9 - 12 a 13 - 18
9 - 12 a 13 - 18
9 - 12 a 13 - 18
9 - 12 a 13 - 18
9 - 12 a 13 - 18
Copyright © 2011-2018 VašeCigareta.cz, s.r.o.. Obchodní podmínky zde
Zákaz prodeje elektronických cigaret osobám mladším 18 let. Tato stránka používá cookies. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využítím.
Rozumím