Studie: S e-cigaretami se dá přestat
Vloženo: 01. 12. 2015 |

Výzkumníci měli k dispozici 34 lidí, u nichž jiné metody odvykání selhaly a kteří po dobu 20 let kouřili 20 cigaret denně. Na rozdíl od jiných studií obdrželi od vědců podrobné informace, jak elektronické cigarety používat a dostali i pár rad ohledně odvykání.

Po čtyřech měsících 50% z nich stále používalo elektronické cigarety, 24% zúčastněných střídalo e-cigarety a klasické cigarety a 26% se vrátilo čistě ke klasickým cigaretám.

To ale není vše. Ti, kteří používali obě cigarety nebo se vrátili k cigaretám klasickým, vykazovali výrazné snížení vykouřených cigaret a i po tak krátké době se jim zlepšily plíce. Jak se zdá, tak elektronické cigarety v rukách poučených uživatelů dokáží dostatečně nahradit touhu po nikotinu bez jakýchkoliv abstinenčních příznaků.

Další cíl, jenž si vědci z Itálie vytyčili, je postupné snižování množství nikotinu tak, aby se uživatelé mohli zcela zbavit své závislosti.

NAŠE POBOČKY - DNEŠNÍ OTEVÍRACÍ DOBA

Copyright © 2011-2018 VašeCigareta.cz, s.r.o.. Obchodní podmínky zde
Zákaz prodeje elektronických cigaret osobám mladším 18 let. Tato stránka používá cookies. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využítím.
Rozumím